VyčistitPočítač4 blokuje špionážní adresy

11. 2. 2020

EUROBYTE představuje novou funkci programu VyčistitPočítač4, která pomáhá ochránit soukromí uživatelů proti "velkým hráčům" internetu.

Data o tom, co uživatel na počítači dělá, které stránky navštěvujete a o co se zajímá, jsou pro mnohé firmy drahým a žádaným zbožím. Dokonce i samotný systém Windows posílá, zejména ve verzi 10, nepřetržitý proud dat do ústředí svého výrobce.

Jak se dá proti tomu bojovat? Jedna z cest je blokovat IP adresy, na které data odcházejí. Dobrovolníci celého světa shromažďují v několika projektech databáze těchto podezřelých adres. Rovněž popisují (obvykle trochu složité) metody, jak počítači zakázat komunikaci s nimi.

EUROBYTE proto do programu VyčistitPočítač4 ve verzi 308 doplnil přívětivou funkci, která stiskem jednoho tlačítka dočasně nebo trvale zablokuje téměř 200 adres podezřelých ze špionáže.
Testy prokázaly, že výkon počítače taková blokace nijak neovlivní - naopak o něco zrychlí internet, protože nebude vytížený nežádoucí komunikací.

Funkce je ZDARMA pro všechny uživatele VyčistitPočítač4, tedy i pro ty, kteří používají osekanou zkušební verzi.

EUROBYTE stojí na straně soukromí uživatelů; ve světě, kde se z nedotknutelných hodnot občas stává prachobyčejný kšeft, je toho zapotřebí.

Tiskové zprávy

© 2010 - 2023 EUROBYTE SOFTWARE s.r.o.